agency_n (agency_n) wrote,
agency_n
agency_n

О переименовании Днепропетровской области в Сичеславскую

Чому Україні потрібна Січеславська область
Підтримую обома руками проект перейменування Дніпропетровської області на Січеславську область в Конституції України.
Аргументація голови Українського інституту національної пам'яті В. В'ятровича щодо цього проекту солідна, патріотична і абсолютно переконлива. Саме наведений історичний ФАКТ, що на території цієї області було 5 з 8 козацьких січей в історії нашого народу є найголовнішим і самодостатнім аргументом.
Немає в Україні жодної іншої області біля Дніпра, яка мала би такий переможний історико-географічний аргумент. Можливо, один українець з 10 тисяч і знає такий факт, але, точно, не більше. Абсолютна більшість наших людей свято переконана, що найбільше тих січей козацьких було саме в Запорізькій області. Але, виявляється, що ні. Це якраз той випадок, коли історія краю, області йде в парі з її географією. Нічого зайвого, надуманого тут нема. Ми просто зобов'язані відродити історичну славу, козацьку славу, українську славу цієї могутньої української області.
І назва Січеслав зовсім не штучна, вже понад 100 років тому назад наші предки думали, що обов'язково необхідно увічнити в назві головного міста і краю славну історію багатьох козацьких січей - захисників української землі.
Ця назва славить землю українських козаків, де вони жили та за яку воювали і вмирали. Ця назва виникла значно раніше і не має нічого спільного із значно пізнішими ідеологічними штампами «Слава КПСС!» , «Слава Ленину - Сталину!», «Слава советскому народу!» тощо радянського комуністичного режиму. Пора про них забувати і не проводити якихось недолугих і бридких паралелей з Січеславом.
Назви Січеславська область, Січеславщина, січеславці тощо без сумніву потраплять на благодатний грунт в українському середовищі, будуть сприяти поширенню знань молоді і суспільства загалом про рідний край, його складну і багату історію та її патріотизму, сприятимуть розвитку рідної української мови.
Цей край нині, підчас російсько-української війни за незалежність України, як і в козацькі часи, знову показав себе справжнім форпостом боротьби із загарбниками - московськими колонізаторами, зірвав путінські плани з розчленування і знищення України як держави. Ця область - справжня Січеславщина.
Така нова назва області - неординарна і дуже почесна, вона підкреслює, яку насправді велику роль цей козацький край відігравав у минулому і яке велике, ключове значення він має нині, коли відбувається становлення і зміцнення Української Держави.
Назва обласного центру Дніпро органічно і якнайкраще підходить до назви Січеславська область (Дніпро - місто, і могутня ріка в області, і слава козацьких січей на Дніпрі), і я переконаний, що й міський голова Дніпра та абсолютна більшість мешканців міста і області будуть задоволені, що житимуть в області з такою славною українською назвою.
І це ще один цвях в труну путінської Новоросії.
Звичайно, вже зараз є, і не тільки в Інтернеті, незадоволені назвою Січеславська область, але коли знайомишся з їхньою аргументацією, то відразу видно, що це за люди і звідки там вуха ростуть. Це ті самі «історики», «експерти», «блогери», «журналісти», які зі своєю недолугою антиукраїнською псевдоаргументацією, з піною на губах активно виступали свого часу проти перейменування Дніпропетровська на Дніпро, Кіровограду - на Кропивницький (але за Єлізавєтград, навіть за Інгульск - за російською калькою - Омск-Томск-Челябинск, тільки б не була питомо українська назва), Комсомольська - на Горішні Плавні тощо. Тоді знову у них не вийшло, але срібняки активно відпрацювали і нерви українцям потріпали.
Багато ще цієї промосковської наволочі в Україні. Почитаєш їхні підступні інсинуації, то виходить - назва українського, козацького міста і краю (на десятки і сотні років) на честь російської імператриці-німкені Катерини (Єкатєрінослав) чи на честь сталінського душогуба Петровського(Дніпропетровськ) - це нормально, такіє билі врємєна, а назвати в незалежній Україні регіон притаманним тільки йому іменем - Січеславська область - ето как дама постбальзаковского возраста, ето шароварщіна.
Понаписують всіляку явну і приховану антиукраїнську маячню на сайтах, в друкованих ЗМІ, у Фейсбуці. Заодно ще й потопчуться по патріоту і мужній людині В. В'ятровичу. Ну, як же без цього «історикам» та «експертам» в таких справах.
Вони, ці промосковські непотреби, дуже добре знають матеріальну та ідейну силу слова, знають про його емоційний вплив на людей. Знають, що назва Дніпровська область звучить для всіх - нейтрально, не емоційно, але сама назва Січеславська область, Січеславщина буде голосно і однозначно говорити, нагадувати нам, всім (і москалям - в першу чергу) про Січ, про козаків, про нашу незнищенну історію, про нас з вами - про цю знамениту ратними справами (колись і тепер) та економічною потугою українську область, про нашу Україну. Не про частину Малоросії, не про Новоросію, не про частину путінської Росії.
У них своє завдання - будь-якими засобами гальмувати й гальмувати зміцнення української нації, яка має своє власне історичне завдання - повноцінно оволодіти своїм українським середовищем і буттям та рідною українською мовою. А для такої ганебної справи у них все згодиться (пайдьот всякоє лико в строку) - навіть такі, будь-які гнилі колоди під наші ноги.
П'ята колона у нас є і ще не скоро зникне, і вона працює. Повільно йде становлення і зміцнення української нації. Але йде, і його не зупинити ворогам в Україні і в путінській Росії.
Січеславській області в Україні бути.
Tags: украина
Subscribe

Recent Posts from This Journal

Buy for 20 tokens
Что нужно нормальному человеку? Ему нужна достойная спокойная жизнь сегодня, возможности для развития, гарантии для будущего его детей. А если человеку вместо этого нужна сверхдержава, способная уничтожить планету, то этот человек болен. То же касается и народов в целом.— Проф.…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments